Yükleniyor

AFR YOL AYARI

AFR AYARI NEDİR & NİÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

AFR yol ayarı yolda cihazlar ile araçtaki bilgi ve verileri okumaya dayalı yapılan LPG ayarıdır. Aracınızdaki benzin verileri ve hava-yakıt oranları dikkatli bir şekilde okunur ve buradan elde edilen veriler LPG sisteminin kendi beynine kaydedilir Dolayısıyla tesadüflere dayalı bir LPG ayarı yerine bilinçli ve bilerek yapılan bir LPG map haritası elde edilir.
Aracın benzindeki hava/yakıt degerleri Wideband AFR sensörü yardımı ile ve obd portundan bağlanılarak araçtaki dar bant sensörden aldığımız veriler okunarak LPG sistemimizin yakıt haritasına Entegre edilir. Araç seyir halindeyken bilgisayara bağlanılarak ve araç farklı koşullarda kullanılarak ( dip gaz, yarım gaz, rampada,aracın LPG sistemi haritasını, benzin haritasındaki hava yakıt ve diğer parametre değerleri aynı olacak şekilde eşitlenmesidir.

AFR ayarı yapilan araclarda;
Benzin performansıyla aynı LPG performansı belli edilir.
-LPG kullanımında ayar kaynaklı güç düşüklüğü, tekleme, silkeleme, stop etme gibi sorunlar yaşamazlar.
-LPG ayarı kaynaklı motor sorunları ve hararet sorunları yaşanmaz.
-Afr yol ayarı ile araç fazla yakıt yakmaz.
-Afr ayarınin servisde Durağan halde yapılan kalibrasyon LPG ayarlarından en önemli farkı bilimsel olması ve bilinçli görerek yapılmasıdır.
-İyi ve bilinçli yapılan afr ayarı ile LPG kaynaklı Motor Arıza Lambası yanmaz.
Lpg li araçlarda motorunuz ZENGİN-FAKİR karışımdan kaynaklanan pek çok olumsuz durum afere ayarı ile başından engellenmiş olur.
-Yanlış yapılan LPG ayarı sonucunda araçların ateşleme sistemlerinde özellikle bobin ve buji de oluşan erken deformasyon AFR yol ayarı ile önlenmiş olur. Yine EGR valfi ,katalitik konvertör ve subap gibi motor parçalarının erken bozulmasının önüne geçilmiş olur.
-Afr ayarı LPG montajı sonrasında bir kere yapılır ve uzun yıllar kullanılır. LPG sistemindeki regülatör basıncı sabit kaldığı müddetçe afr ayari bozulmaz.
-Afr ayarı Demek ki sadece yola çıkılarak yapılan LPG ayarı demek değildir araca bağladığımız cihazlar ile motor verileri toplanır değerlendirilir yorumlanır ve buna göre aracın LPG map haritası oluşturulur. Ayrıca takmış olduğunuz LPG sisteminin programını da detaylı olarak biliyor olmanız ve buna göre LPG haritası oluşturmanız gerekir .Dolayısıyla afr ayarı bilinçli ellerde binerek yapılmalıdır..
-Her Afr ayarı doğru yapılmış lpg ayarı anlamına gelmez.

Candan Mühendislik olarak tüm LPG montajı yaptığımız araçlara montaj sonrasında istisnasız ve ücretsiz olarak afr yol ayarı yapıyoruz ve yol kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

Sonuç itibariyle Candan Mühendislik montajlarında;
1) Aracınız LPG ile kesinlikle fazla yakmaz
2) Aracınız benzinden farksız bir LPG performansı sergiler.
3) Aracınızda LPG kaynaklı arıza lambası yanmaz.
4) Aracınızda LPG kaynaklı subap ve katalitik konvertör problemleri oluşmaz.
5) Candan Mühendislik müşterisi aracından emin bir şekilde güvenle tasarruflu sürüşün keyfini sürer.

Konuşmayı Başlat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz