Yükleniyor

HİZMETLER

LPG MONTAJI
25 yıldır Otogaz sektöründe hizmet veren servisimiz; 120.000 adet araca  LPG montajı yaparak Türkiye’deki en çok LPG sistemi montajı yapan Otogaz dönüşüm servisi unvanına sahiptir.
Dünyada en çok kullanılan alternatif yakıt sistemi olan Otogaz montajı bir mühendislik işidir ve ciddi bir eğitim, ciddi bir tecrübe gerektirir..
LPG montajında en önemli dikkat edilmesi gereken konu aracın motor yapısını bilmek ve motor yapısına uygun, doğru LPG sistemini tespit etmektir.
Araca uygun LPG sistemi montajı yapılmaması durumunda Motor ile alakalı birtakım sorunların yaşanması olağandır.
Aracın motor yapısına uygun ürün seçimi konusunda size yardımcı olacak programımız ama sayfamızda mevcuttur ve araç bilgilerini girdiğinizde uyumlu ve uygun LPG sistemi karşınıza çıkacaktır

Araca uygun Oto gaz sistemi tespit edildikten sonra, araç detaylı olarak kontrol edilmeli, cihazlar ile bakılmalı, motorunda sorun var ise giderildikten sonra montaj yapılmalı.
En önemli konu ise projeye uygun olarak araca montaj yapılması ve AFR yol ayarıdır. Sorunsuz, yüksek tasarruflu, performansı yüksek ve motor ömrünü uzatacak bir Otogaz kullanımı için;

*Aracın detaylı olarak ön kontrollerinin yapılması, araçta sorun varsa giderilmesi
*Araca uygun doğru LPG sistemi seçimi
*Aracın projesine uygun LPG montajının yapılması
*AFR yol ayarının mutlaka yapılması gerekmektedir.

LPG kullanımı motorun ömrünü uzatır, yüksek yakıt tasarrufu sağlar( %40-50 arası) ve kesinlikle ve kesinlikle performans kaybı yaşanmaz.

Her araca LPG montajı yapılamaz, daha doğrusu bazı araçlara yapılmaması gerekir; aracın motor yapısını iyi bilmek ve araca teknik olarak uygun LPG sistemini tespit etmek buradaki en önemli mesleki tecrübedir.

Otogaz montajı konusunda Candan Mühendisliği tercih ederseniz sorunsuz ve yüksek tasarruflu bir LPG kullanımını Garanti etmiş olursunuz..

 

BAKIM VE KONTROL

LPG li araçların yılda bir ya da her 10 bin km’de bir periyodik bakım ve kontrolleri olmaktadır. Bu sorunsuz ve güvenli bir LPG sistemi kullanımı için mutlaka uymanız gereken bir tavsiyedir.
LPG’li araç servisimize bakım için geldiğinde öncelikli olarak aracın LPG filtreleri değişir, eskiyen hortum ve elektrik aksamı kontrol edilir & gerekirse değişir, ateşleme sistemi ( buji, buji kablosu ve bobin ) kontrolleri yapılır ve aracın ayarları kontrol edilir.
Lütfen LPG’li aracınızın periyodik kontrollerine dikkat edelim ve yetkili bir Otogaz montaj servisinde mutlaka yaptıralım..

 

ARIZA TESPİT VE SORUN ÇÖZME

LPG’li acınızda yaşadığınız sorunlar servisimizde öncelikli olarak tespit edilir ve çözülür!
LPG li araçlar da yaşanan sorunlar incelendiğinde bir kısmının LPG sisteminden kaynaklı, bir kısım sorunların ise aracın bünyesinden kaynaklı olduğunu gözlemlemekteyiz. Dolayısıyla arıza tespiti ve çözüm noktasında İyi bir motor-elektronik bilgisine ve araçtaki LPG sistemini tanımaya ihtiyaç vardır.
Sizde aracınızda sorun yaşıyorsanız lütfen bizimle özellikle sosyal medya aracılığı ile irtibat kurun ve çözüm için randevu alarak servisimize buyurun; ÇÖZÜLDÜ BİL.

AFR YOL AYARI
AFR AYARI NEDİR & NİÇİN ÇOK ÖNEMLİ!

AFR yol ayarı yolda cihazlar ile araçtaki bilgi ve verileri okumaya dayalı yapılan LPG ayarıdır. Aracınızdaki benzin verileri ve hava-yakıt oranları dikkatli bir şekilde okunur ve buradan elde edilen veriler LPG sisteminin kendi beynine kaydedilir Dolayısıyla tesadüflere dayalı bir LPG ayarı yerine bilinçli ve bilerek yapılan bir LPG map haritası elde edilir.
Aracın benzindeki hava/yakıt değerleri Wideband AFR sensörü yardımı ile ve obd portundan bağlanılarak araçtaki dar bant sensörden aldığımız veriler okunarak LPG sistemimizin yakıt haritasına Entegre edilir. Araç seyir halindeyken bilgisayara bağlanılarak ve araç farklı koşullarda kullanılarak ( dip gaz, yarım gaz, rampada, aracın LPG sistemi haritasını, benzin haritasındaki hava yakıt ve diğer parametre değerleri aynı olacak şekilde eşitlenmesidir.

AFR ayarı yapılan araçlarda;
Benzin performansıyla aynı LPG performansı belli edilir.
-LPG kullanımında ayar kaynaklı güç düşüklüğü, tekleme, silkeleme, stop etme gibi sorunlar yaşamazlar.
-LPG ayarı kaynaklı motor sorunları ve hararet sorunları yaşanmaz.
-Afr yol ayarı ile araç fazla yakıt yakmaz.
-Afr ayarının serviste Durağan halde yapılan kalibrasyon LPG ayarlarından en önemli farkı bilimsel olması ve bilinçli görerek yapılmasıdır.
-İyi ve bilinçli yapılan afr ayarı ile LPG kaynaklı Motor Arıza Lambası yanmaz.
Lpg li araçlarda motorunuz ZENGİN-FAKİR karışımdan kaynaklanan pek çok olumsuz durum afere ayarı ile başından engellenmiş olur.
-Yanlış yapılan LPG ayarı sonucunda araçların ateşleme sistemlerinde özellikle bobin ve buji de oluşan erken deformasyon AFR yol ayarı ile önlenmiş olur. Yine EGR valfi, katalitik konvertör ve subap gibi motor parçalarının erken bozulmasının önüne geçilmiş olur.
-Afr ayarı LPG montajı sonrasında bir kere yapılır ve uzun yıllar kullanılır. LPG sistemindeki regülatör basıncı sabit kaldığı müddetçe afr ayarı bozulmaz.
-Afr ayarı Demek ki sadece yola çıkılarak yapılan LPG ayarı demek değildir araca bağladığımız cihazlar ile motor verileri toplanır değerlendirilir yorumlanır ve buna göre aracın LPG map haritası oluşturulur. Ayrıca takmış olduğunuz LPG sisteminin programını da detaylı olarak biliyor olmanız ve buna göre LPG haritası oluşturmanız gerekir .Dolayısıyla afr ayarı bilinçli ellerde binerek yapılmalıdır..
-Her Afr ayarı doğru yapılmış LPG ayarı anlamına gelmez.

 

Candan Mühendislik olarak tüm LPG montajı yaptığımız araçlara montaj sonrasında istisnasız ve ücretsiz olarak afr yol ayarı yapıyoruz ve yol kontrollerini gerçekleştiriyoruz.

 

Sonuç itibariyle Candan Mühendislik montajlarında;

1) Aracınız LPG ile kesinlikle fazla yakmaz
2) Aracınız benzinden farksız bir LPG performansı sergiler.
3) Aracınızda LPG kaynaklı arıza lambası yanmaz.
4) Aracınızda LPG kaynaklı subap ve katalitik konvertör problemleri oluşmaz.
5) Candan Mühendislik müşterisi aracından emin bir şekilde güvenle tasarruflu sürüşün keyfini sürer.

 

TADİLAT VE PROJELENDIRME

Ülkemizde 25 yıldır Otogaz sistemleri kullanılmakta ve Otogaz sistemlerinin ekonomik ömrünün 10 yıl olduğunun bilinmesi gerekmektedir ( tank süresi 10 yıl; Kanuni zorunluluk ) 10 yıllık kullanım suresini dolduran LPG tankları ve deforme olan LPG sistemleri Kanuni zorunluluk olarak değişmesi gerekmektedir.
Süresi dolan LPG tanrının değişmemesi durumunda hem araç muayenesi yapılamamakta hem de LPG sisteminde güvenlik açısından riskler oluşmaktadır.
Araç sahiplerine özellikle tavsiyemiz şudur ; aracınızı periyodik muayene öncesinde mutlaka yetkili bir LPG servisine götürün ve LPG sistemini kontrolden geçirin..
Bu şekilde hem tek seferde araç muayene işini yaptırmış olursunuz hem de güvenli bir şekilde aracınızı  kullanmış olursunuz.

Ayrıca aracınızdaki LPG sistemi ruhsata işlenmemiş ise bu konuda da servisimize gelerek destek alabilirsiniz. LPG sistemi incelenir, eksikleri giderilir ve aracınıza LPG projesi hazırlanarak LPG sistemi ruhsata işletilebilir.

 

BUJI BULUCU PROGRAM VE BUJI SATIŞI

Aracınıza uygun, doğru ve orijinal buji bulma konusunda Türkiye’de büyük bir problem bulunmaktadır. Buji motor için çok hayatı bir parçadır ve fiziksel olarak motora uysa da teknik yönleri ile her buji her araca olmaz. Dolayısı ile aracınızın motor numarasına bakılarak üretici firmanın tavsiye ettiği teknik özelliklere sahip bujinin bulunması kadar orijinal bujinin alınması daha çok önemlidir. Ülkemizdeki bu probleme istinaden Candan Mühendislik olarak daha önce olmayan bir yazılım ile aracınıza doğru buji tespit edebilirsiniz.. Aracınıza uygun doğru buji tespit edildikten sonra Eğer isterseniz %100 orijinal buji satın alabilirsiniz..
www.candanmuhendislik.com.tr web sayfamızın buji arama kısmındaki Türkiye’nin en gelişmiş buji arama programı tamamen ücretsiz olup aracınıza uygun ve %100 orijinal buji yi temin edebilirsiniz.

EGZOZ EMİSYON MUAYENESI
Aracınızın yakıtı ister benzinli ister dizel ister LPG’li olsun periyodik olarak aracınızın egzoz emisyon muayenesini yapmanız gerekmekte.. Egzoz sürüm muayenesi; hem çevreye olan duyarlılığımızın bir gereği hem de Kanuni bir zorunluluktur. Kolluk kuvvetleri kontroller sırasında egzoz sürüm Muayenesi olmayan araçlara yüksek miktarlarda ceza kesmektedir. Tüm marka ve model araçlar için servisimizde egzoz sürüm muayenesi yapılmaktadır.
Aracınızın egzoz sürüm değerlerine göre motor durumunu öğrenebilir, performans ve yakıt verileri elde edebilirsiniz. Egzoz emisyon değerleri bozuk olan araçlarda ilerleyen dönemde Motor ile alakalı farklı sorunlar görülebilir Bu açıdan erken tespit edilebilmesi ve çözüm üretilmesi en doğru yaklaşım olacaktır.
Ayrıca LPG Montajı yapan araç sahipleri daha önceden egzoz emisyon pulları olsun ya da olmasın mutlaka muayeneden önce yeniden egzoz emisyon ölçümü yapması gerekir.
Nefes alınabilir bir çevre için egzoz emisyon ölçümlerini yaptırdınız mi?

Konuşmayı Başlat
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba
Nasıl yardımcı olabiliriz